روغن دنده

روغن دنده یا گیربکس یا همان واسکازین یکی از زیرمجوعه های روغن صنعتی می باشد که در گیربکس های دستی و اتومات جهت روانکاری مورد استفاده قرار می گیرد .

نمایش 1–12 از 13 نتیجه

روغن دنده چیست ؟روغن دنده که آن را با نام های روغن گیربکس و واسکازین نیز می شناسند ، به دسته ای پرکاربرد از روانکار ها گفته می شود که در انواع چرخ دنده ها به کار می روند ، که باعث جلوگیری از سایش ، جلوگیری از اکسیداسیون و در نتیجه بالا بردن عمر چرخ دنده می شود .

انواع روغن دنده

روغن دنده به دو دسته اصلی تقسیم بندی می شوند :
  1. روغن دنده های صنعتی : این دسته شامل محصولاتی مانند روغن دنده بردبار که محصول شرکت بهران می باشند می شود و با نام های بهران بردبار 150 ، بهران بردبار 220 ، بهران بردبار 320 شناخته می شوند.
  2. روغن دنده های خودرویی : این سری از واسکازین ها مخصوص جعبه دنده های خودرویی سبک و سنگین مانند روغن دنده 85w140 ایرانول ، اسپیدی ثمین 140 می باشند .

ویژگی های روغن دنده

از مهم ترین کار هایی که به هنگام خرید روغن دنده باید به آن توجه گردد ، شرایط کارکرد دستگاه می باشد که شامل پارامترهایی همچون دمای محیط کار ، تحت فشار بودن ، ساعت کارکرد و سرعت بالای گیربکس است .

شرکت های تولید کننده روغن صنعتی در ایران

از شرکت های تولید کننده مطرح در ایران می توان به شرکت های نفت پارس ، نفت بهران ، نفت سپاهان و بهتام ( توتال سابق ) اشاره کرد .این شرکت ها هرکدام دارای محصولات متنوع و دارای کیفیت بالا می باشند گه با توجه به کاربری و محیط کاری دستگاهاتان می توانید از محصولات مختلف شرکت ها بره ببرید .فریزهند در تلاش است در راستای رفع نیازهای شما به بهترین نحو ممکن و فروش روغن دنده با بالاترین کیفیت موجود خرید لذت بخشی را برای شما به ارمغان بیاورد .